Otulina Armaflex – lider w dziedzinie izolacji

Wskaźnik potencjału niszczenia warstwy ozonowej (ODP) i tworzenia efektu cieplarnianego (GWP) na poziomie 0 – tak producent Armaflex przedstawia swój produkt. Co jeszcze oferuje? Dobrze znosi wysokie temperatury i przejawia zaskakującą odporność na promieniowanie słoneczne. Zdecydowanie można powiedzieć, że otulina Armaflex wyznacza nowe standardy, zarówno w dziedzinie izolacji jak i ochrony środowiska. Jej wytrzymałość, elastyczność i wiele możliwości użycia sprawiają, że otulina Armaflex jest praktycznie nie do zastąpienia, o czym świadczy pozycja lidera jej producenta, Armacell, na rynku.

Wiele korzyści, które oferuje otulina Armaflex

Otulina Armaflex jest wykonana w Polsce na bazie syntetycznego kauczuku, wolnego od pyłu i włókien. Ma strukturę zamkniętych komórek, które wpływają na niski poziom przewodzenia ciepła. To łączy się z blokowaniem dyfuzji pary wodnej, a także maksymalnie podnosi jej efektywność – jako szczelna i wytrzymała izolacja otulina Armaflex minimalizuje straty energii, co bezpośrednio wpływa na zmniejszenie emisji dwutlenku węgla do otoczenia. Otulina Armaflex jest także łatwa w montażu – elastyczność, obecna nawet w temperaturze od -200 ºC do 150 ºC, sprawia, że jej aplikacja przebiega sprawnie, bez konieczności użycia wyspecjalizowanego sprzętu.

Otulina Armaflex – gdzie jest używana?

Jej głównym zastosowaniem jest szeroka dziedzina izolacji. Z jej pomocą funkcjonują systemy zmiennocieplne (przemysł farmaceutyczny, spożywczy) a także domowe kolektory słoneczne, gdzie pomimo ciągłego wystawienia na promieniowanie UV nie ulega niszczeniu. Otulina Armaflex jest także nieoceniona w klimatyzacjach i wentylacji, instalacjach grzewczych, gazowych, samochodowych czy zbiornikach na substancje chemiczne. Oprócz tego, gdzie otulina Armaflex jest używana, ważne jest także jak długo i z jakim skutkiem. A czas jej eksploatacji jest naprawdę długi, przy czym efektami tego są same pozytywy – dla środowiska i dla naszej kieszeni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *