Odpowiednie nożyce ręczne do blachy 

Nożyce ręczne do blachy ułatwiają życie na budowie, w trakcie remontu czy nieoczekiwanych napraw. Dlatego warto mieć w swojej skrzynce z narzędziami parę lub dwie, które mają odmiennie zastosowanie. Różnorodność pozwoli, zwłaszcza w razie niespodziewanej usterki, szybko uporać się z przeszkodą. Przykładowo, niech jedne będą prawe a drugie lewe, ze stali HHS lub narzędziowej, z ostrzem gładkim i ząbkowanym. Nożyce ręczne do blachy chociaż nie sprawiają takich pozorów to jednak jest to przedmiot mogący się przydać równie często co młotek, imadło czy klucz płaski. Odpowiednio dobrane usprawnią pracę, a może zostaną nowym ulubionym narzędziem?

Nożyce ręczne do blachy cienkiej i grubej – z ząbkami czy bez?

Skoro to są nożyce do blachy, to jak można mówić o odmiennym zastosowaniu? Nożyce, tak jak wiele innych narzędzi ma różne modele. Weźmy jako przykład nożyce do blachy Erdi. Są dźwigniowe, ale jedne są w stanie przeciąć grubszą blachę, inne cieńszą. Różnią się materiałami, zarówno rączki jak i ostrzy, które też mają swoje warianty. Obecność ząbków lub ich brak znacznie wpływa nie tylko na samo użytkowanie, a także finalny wygląd blachy. Jeżeli zależy nam na gładkiej powierzchni arkusza, bez zadziorów – lepiej zdecydować się na nożyce ręczne do blachy z gładkimi ostrzami. Jednak wtedy, niestety, blacha może trochę uciekać w trakcie cięcia.uwiątni

Nożyce do długiego i krótkiego cięcia blachy

Bardzo ważne jest rozróżnienie nożyc uniwersalnych i kształtowych. Nożyce do blachy uniwersalne to świetna opcja do prostych, zdecydowanych cięć, chociaż z nieskomplikowanym łukiem też sobie poradzą. Jednak do większego zakrzywienia, zwłaszcza jeżeli zależy nam na estetyce cięcia, trzeba już sięgnąć po bardziej wyspecjalizowane nożyce do cięcia blachy – kształtowe. Z nimi można wycinać najbardziej udziwnione i trudne kształty, chociaż może jest wymagana mała praktyka. Na największe manewry pozwalają nożyce do blachy dźwigniowe wycinakowe, dla których nawet zaczęcie od środka arkusza nie jest przeszkodą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *