Nożyce Erdi oraz zróżnicowanie ich funkcjonalności

Nożyce Erdi wszędzie tam, gdzie się pojawiły, zrobiły furorę. Są solidnie wykonane, a ich ergonomiczna rączka świetnie leży w dłoni. Plusów jest dużo więcej, jednak jednym z kluczowych czynników, który wpłynął na wzrost ich popularności, jest ilość dostępnych modeli. Nożyce Erdi występują w wielu formach, od małych i prostych po duże, cięższe i pozwalające na bardziej precyzyjne cięcie blachy. Ceniący sobie kompaktowe rozmiary oraz dekarze i blacharze mający do obróbki całe arkusze, zawsze są w stanie dobrać idealne nożyce Erdi dla siebie.

Nożyce Erdi uniwersalne

Nożyce Erdi uniwersalne to grupa, która jeszcze jest podzielona na nożyce dźwigniowe. W zależności od obecności półki z prawej strony są to prawe nożyce, a z lewej – lewe. Każde z nich pozwala poprowadzić łuk w odpowiednią stronę, tak jak wskazuje kształt ostrza. Dodatkowo każde nożyce Erdi uniwersalne są idealne do cięcia przelotowego, czyli prostoliniowego. Sprawdzą się też przy łagodnych łukach.

Nożyce Erdi kształtowe

Również dzielą się na nożyce jednodźwigniowe i dwudźwigniowe, prawe i lewe. Jednak nożyce Erdi kształtowe są przystosowane do większego manewrowania podczas cięcia blachy. Ich głównym zastosowaniem jest wycinanie różnych kształtów zwłaszcza na krawędzi arkusza blachy. Głównie są to łuki, oraz bardziej złożone kształty, o niewielkim promieniu. Łatwość wycinania, nawet w najbardziej niedostępnych miejscach, nożyce Erdi zawdzięczają kształtom główek, które pozwalają także uniknąć rysowania powierzchni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *