Nożyce Erdi – który model wybrać?

Producent Bessey jest znany na świecie za swoje innowacyjne pomysły i produkty wysokiej jakości. Funkcjonalność, design i ergonomiczne kształty są uzupełnieniem jego głównego celu, czyli zapewnienia bezpieczeństwa użytkownikom. Dlaczego to takie ważne?

Właśnie ta niemiecka firma, znana już w wielu krajach, jest właścicielem marki Erdi. Nożyce do blachy, prawe i lewe, pelikany czy małe nożyce dźwigniowe zawsze przejawiają wysoki standard wykonania. Są polecane przez fachowych dekarzy i blacharzy, chociaż są w stanie zadowolić także niedzielnych majsterkowiczów, którym wystarczą proste i niezawodne nożyce Erdi.

Nożyce Erdi dla początkujących

Do dyspozycji mamy nożyce Erdi uniwersalne i kształtowe, podzielone na jednodźwigniowe oraz dwudźwigniowe, a także wspomniane już wyżej prawe i lewe. Do tego należy jeszcze dodać przelotowe i nieprzelotowe. Jak widać, jest w czym wybierać, jednak czym się kierować dokonując wyboru? Po pierwsze warto znać swoje umiejętności i potrzeby. Amatorom, którzy nożyce Erdi będą użytkować tylko sporadycznie wystarczą nożyce Erdi dźwigniowe, które są łatwiejsze w obsłudze. Jeżeli dodatkowo będą miały ząbki na ostrzach – bo mogą być też gładkie – to ułatwią wycinanie blachy, ponieważ ząbki utrzymują ją w szczękach.

Profesjonalne nożyce Erdi dla fachowców

Osoby zawodowo zajmujące się blacharstwem i dekarstwem mogą swobodnie sięgnąć po bardziej wymagające nożyce Erdi. Profesjonalne są droższe, jednak dużo trwalsze, wykonane z mniejszej ilości elementów. Nierzadko ze stali HSS, których ostrza często mają hartowaną powłokę, co dodatkowo zwiększa ich żywotność. Ergonomiczna rękojeść to już standard dla marki Erdi, jednak należy jeszcze zdecydować czy nożyce mają być prawe lub lewe? Oba modele pozwalają ciąć prostoliniowo. Jednak cięcie po łuku jest bardzo istotną kwestią, którą trzeba uwzględnić jeszcze przed zakupem. Prowadzenie cięcia od prawej do lewej strony, lub na odwrót, jest możliwe tylko przy odpowiednio wyprofilowanych nożycach Erdi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *