Folia aluminiowa zbrojona jako niezastąpiony materiał budowlany

Folia aluminiowa

Zarówno w użytku domowym jak i przemysłowym folia aluminiowa jest niezwykle ceniona za swoją wszechstronność. Każdego dnia odgrywa istotną rolę w gastronomii, do pieczenia i pakowania żywności na dojazd, czy w budownictwie, do ocieplania i izolacji. Jednak w tym drugim segmencie folia aluminiowa jest bardziej zróżnicowana. Połączona z wieloma rozmaitymi tworzywami, jak laminat papierowy lub PE, zyskuje dodatkowe właściwości. Często jest także wzmocniona włóknem szklanym, znana już jako folia aluminiowa zbrojona. Jest wtedy bardziej wytrzymała, odporna na uszkodzenia mechaniczne i jest świetnym materiałem izolacyjnym.

Folia aluminiowa zbrojona – wytrzymałość na wahania temperatury

Tak jak w kuchni folia aluminiowa chroni nasze jedzenie przed ochłodzeniem, tak i w budownictwie odgrywa dużą rolę w utrzymaniu odpowiedniej temperatury. Folia aluminiowa zbrojona przede wszystkim jest używana tam, gdzie odporność ogniowa nie jest wymogiem. Jest to bardzo ważny aspekt, który należy uwzględnić podczas jej montażu. Jaką temperaturę jest w stanie wytrzymać folia aluminiowa zbrojona? Po pierwsze jest połączeniem lekkiego metalu i tworzywa sztucznego, które różnią się między sobą składem, metodą pozyskiwania i właściwościami. Dlatego w zależności od modelu folia aluminiowa zbrojona jest w stanie wytrzymać – 20 °C do + 70 °C albo – 35 °C do + 120 °C.

Folia aluminiowa zbrojona w ogrzewaniu podłogowym

Jest sprzedawana w rolkach w różnych rozmiarach i łatwo ją dopasować do dowolnej powierzchni, którą może być także podłoga. Folia aluminiowa zbrojona włóknem szklanym, jak już było wspomniane wyżej, ma świetne właściwości izolujące. Jest istotnym elementem podczas zakładania ogrzewania podłogowego. Poprzez swój kolor zapewnia bezproblemowe odbijanie promieniowania cieplnego oraz światła oraz równomiernie rozprowadza ciepło. Dodatkowo folia aluminiowa zbrojona ochrania wyłożony na podłodze styropian przed pochłanianiem wilgoci, którą oddaje zaprawa cementowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *