Folia aluminiowa zbrojona – do czego jest używana?

Folia aluminiowa

Zwykła folia aluminiowa jest niezastąpiona w kuchni. Jej właściwości utrzymania temperatury potraw, wysokich i niskich, są nieocenione. Do tego stopnia, że z jej funkcjonalności, zwłaszcza w połączeniu z innymi materiałami, korzysta się także w innych gałęziach usług. Folia aluminiowa zbrojona jest dużo wytrzymalsza od swojej niewzmocnionej siatką z włókna szklanego siostry. Jest niezastąpionym materiałem w budownictwie, przemyśle czy produkcji artykułów AGD.

Folia aluminiowa zbrojona a temperatura

W skrócie, folia aluminiowa zbrojona jest produktem kilkuwarstwowym, używanym w miejscach, bez wymogu odporności ogniowej. Jest niezbędna jeśli zależy nam na utrzymaniu równomiernej temperatury i jej kontroli. W budownictwie jest ważnym elementem ogrzewania podłogowego – m.in. pomaga równomiernie rozłożyć ciepło. Równie istotna jest folia aluminiowa zbrojona w kanałach wentylacyjnych, chłodnictwie, klimatyzacji i izolacji akustycznej. Spotkamy ją także pod postacią płaszcza ochronnego kotłów, rurociągów oraz przeróżnych zbiorników.

Folia aluminiowa zbrojona samoprzylepna czy zwykła?

Folia aluminiowa zbrojona może być samoprzylepna lub nie. Możliwość użycia każdej z nich jest definiowana przez temperaturę otoczenia i wpływa na proces samej aplikacji. Folia aluminiowa zbrojona samoprzylepna jest bowiem pokryta klejem akrylowym. Ułatwia to jej nakładanie, jednak stwarza wymóg dokładnego umycia powierzchni środkiem wolnym od substancji antyadhezyjnej, która niweluje działanie kleju.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *