Armaflex mata – izolacja i ochrona środowiska w jednym

Panele

Aktualnie świadomość środowiskowa na świecie nie jest idealna, na szczęście ma tendencję wzrostową. Nie tylko w domostwach, ale także staje się głównym punktem działalności wielu firm. Jedną z nich jest Armacell, która produkuje materiały izolacyjne używane w przemyśle i budownictwie, do których zalicza się mata Armaflex ACE. To potwierdza, że branża budowlana także może być eco – friendly. Armacell jest świadoma jak ważna jest izolacja w walce z emisją dwutlenku węgla, a ich troska o środowiska zaczyna się już w momencie pozyskiwania surowców i wytwarzania materiałów, które nie są obciążające dla środowiska.

Izolacja w walce z emisją CO2 do środowiska

Głównym zadaniem izolacji jest ograniczenie strat energii. Jeśli dobrze spełnia swoją rolę, pozwala nam zimą cieszyć się ciepłem domostwa a latem kojącym chłodem, a także zaoszczędzić. Dodatkowo dzisiaj jest to niezwykle ważne jeśli zależy nam na poprawie stanu środowiska. Przykładowo Armaflex mata zapobiega kondensacji pary wodnej oraz ma wyjątkowo niską przewodność cieplną. Taki efekt udało się uzyskać dzięki jej budowie, która ma zamkniętą strukturę komórkową. Ponadto Armaflex mata jest wykonana na bazie kauczuku syntetycznego, który jest elastyczny, a przez to łatwy w aplikacji – występuje w wersji samoprzylepnej i bez warstwy klejącej.

Armaflex mata – szeroko stosowana w izolacji

Armaflex mata jest niezwykle skuteczna, niskonakładowa i wszechstronna – ma też właściwości antybakteryjne. Izolacja z jej udziałem poprawia efektywność energetyczną budynków i nie tylko. Może być użyta do ochrony zbiorników, rur, kanałów powietrznych i przewodów. Zapobiega dyfuzji pary wodnej na tyle skutecznie, że często jest wykorzystywana w różnych instalacjach użytkowych i przemysłowych. Armaflex mata jest też istotna w chłodnictwie, klimatyzacjach, instalacjach grzewczych i sanitarnych. Wszystkie te pozytywne cechy udało się osiągnąć dzięki ekstrudowanej piance bazującej na kauczuku syntetycznym, z której jest wykonana.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *